مزایای شبکه های اجتماعی

مزایای شبکه های اجتماعی

دراین بخش برآنیم تا شما را با فواید و مزایای حضور در شبکه های اجتماعی آشنا کنیم .البته این شبکه ها دارای معایبی هستند که در بخش بعدی آن را برای شما توضیح می دهیم.ایجاد شبکه های اجتماعی در کشور ما به سرعت رو به افزون است وهرروزه برتعداد آن اضافه می شود.امروزه رسانه های اجتماعی به یک مهارت جدید و مهم برای همه و حتی برای  کسانی که حتی درک  بسیار بالایی از فناوری ندارند، تبدیل شده است. در سال های اخیر دسترسی میلیون ها کاربر در سراسر جهان به رسانه های  و شبکه های اجتماعی باعث شده است تا این رسانه ها درکانون توجه جوامع مدرن  و افراد زیادی قرارگیرند  و از محبویت قابل توجهی به خصوص در میان نسل جوان برخوردار شوند. شناخت صیحیح از این رسانها باعث می شود تا کاربران بیش از پیش بتوانند از این ابزارها استفاده مفید و موثر داشته باشند.

فواید استفاده از شبکه های اجتماعی

  1. این رسانه به حال سئو کمک می کند.
  2. دنبال کردن لینک سایت شما در سایت های دیگر توسط گوگل. یکی از این سایت ها فیسبوک می باشد.بنابراین شما با فعالیت در این سایت ها باعث پیدا شدن لینک های مهم در سایت ها ، توسط موتورهای جستجوگر می شوید.
  3. ایجاد روابط شخصی قوی با کاربران.
  4. در سایت و یا وبلاگ خود لینک دریافت کنید که این دریافت لینک در شبکه های اجتماعی چندین برابر می شود.فقط لازم است که دارای سایت و یا وبلاگ فعال باشید و دیگران را دنبال کنید و با هم تعامل داشته باشید.
  5. ایجاد محتوایی قابل تکثیر.
  6. در شبکه های اجتماعی بزرگی همچون فیسبوک حضور داشته باشید و در آن فعال باشید.در این شبکه ها محتوایی خوب ایجاد نمائید و آن را با دیگران قسمت کنید.
  7. شبکه های هدفمند تر یعنی مشتریان هدف مند تر و بیشتر.
  8. بررسی کنید ببینید با توجه به اهداف شما کدام شبکه مناسب است.برای مثال برای تبلیغ کردن شبکه linked in مناسب تر از face book و یا twitter می باشد.
  9. در فروش شما نظرات دیگران می تواند مهم و موثر باشد.
  10. در کسب و کار شما باعث ایجاد نظر و تبادل و تعامل شود که این به نفع شما می باشد.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.