طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

سایت های خبری جزو دسته سایت های اطلاع رسانی به شمار می آیند و با توجه به آنکه این نوع سایت ها امکانات کاربری ندارند طراحی سایت خبری جزو ساده ترین وب سایت ها برای پیاده سازی می باشد و پس از سایت های شرکتی برای طراحان وب سایت مهم ترین وب سایت ساخت سایت خبری می باشد. اما سایت های خبری نیز می بایست با توجه به جنبه اطلاع رسانی خود امکانات ویژه خود را داشته باشد که در بخش زیر این امکانات مورد نیاز را مورد بررسی قرار می دهم.

طراحی قالب خبری

قالب سایت های خبری معمولا نسبت به سایر قالب ها سایت ها به دلیل جنبه و نیاز اطلاع رسانی خود شلوغ تر هستند و مطالب بیشتری در آن واحد به کاربران ارائه می گردد. معمولا در صفحه بندی سایت های خبری می بایست بخش های آخرین اخبار و مطالبی که کاربران به آن معمولا نیاز دارند مانند نرخ قیمت ها و غیره نمایش داده شوند. سایت های خبری معمولا به صورت سه ستونه و یا چهار ستونه طراحی می گردند تا بتوانند بیشترین مطالب را در آن واحد به کاربر ارائه نمایند. قبل از طراحی قالب سایت خبری خود بهتر است مطالبی که قصد دارید در صفحه اصلی وب سایت نمایش داده شود را به همراه اولویت آنها به طراح خود اعلام نمایید تا طراح قالب وب سایت را با توجه با میزان مطالب درخواستی شما طراحی نماید.

سیستم دسته بندی خبرها

می بایست قابلیت دسته بندی مطالب در سایت وجود داشته باشد تا بتوان خبرها را در دسته بندی های مختلف شاخه بندی نمود و هر کدام از خبرها را در صفحه مورد نظر خود نمایش داد. به عنوان مثال خبرهای مربوط به سیاست می بایست در این دسته بندی و خبرهای ورزشی نیز می بایست در این دسته بندی ایجاد گردند.

تگ گذاری خبرها

علاوه بر قابلیت دسته بندی خبرها می بایست قابلیت تگ گذاری خبرها داشته باشند تا بتوان خبرها را به کلمات کلیدی خاصی مرتبط نمود. با انجام این کار صفحه ای برای نمایش کلیه خبرهایی که مربوط به آن موضوع خاص هستند ایجاد خواهد شد و کاربر می تواند کلیه مطالب را مربوط به موضوع مورد نظر در یک صفحه مشاهده نماید.

طراحی سایت خبری

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.